W dniu 16-18 czerwiec 2018r. Sołtys Gałkowa Małego Wsch. organizuje wycieczkę.

 

DZIEŃ 1 – Przyjazd do Słubic około godz. 12.00. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Słubic. Przejście do Collegium Polonicum (filia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Przejście przez Most Przyjaźni do Frankfurtu. Zwiedzanie: Ratusz Renesansowy, Kościół Marien Kirche. Zwiedzanie Uniwersytetu Pro Europa Viadrina, Twierdzy Kostrzyckej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2 – Wyjazd ze Słubic. Przyjazd do Berlina. Zwiedzanie Berlina rozpoczniemy od zobaczenia takich zabytków jak: Rotes Rathaus (czerwony ratusz) Fontanna Neptuna, Wieża telewizyjna (z zewnątrz), Kościół św. Marii, Forum Marksa i Engelsa, następnie zobaczymy Katedra Berlińską (z zewnątrz) i udamy się na Wyspę Muzeów, gdzie zwiedzimy światowej sławy Muzeum Pergammon. Dalej udamy się na spacer po ulicy Allee Unter den Linden, gdzie zobaczymy: Neue Wache, Zbrojownie, Operę, Uniwersytet Humbolta, Bebelplatz (miejsce spalenia 25 tys. książek), Katedrę św. Jadwigii i Gandarmenmarkt z dwoma katedrami: francuską i niemiecką. Następnie przejedziemy pod Bramę Branderburską i Reichstag (siedziba Sejmu i Senatu Niemiec o znakomitej konstrukcji z wykorzystaniem energii słonecznej). Następnie wyjedziemy do Poczdamu. Zwiedzanie Poczdamu rozpoczniemy od Neues Palace Fryderyka Wielkiego, przechodząc parkiem Sanssouci koło Pawilonu Chińskiego, udamy się do Pałacu Sanssouci . Zobaczymy również Grób Fryderyka Wielkiego pochowanego razem ze swoimi ukochanymi psami. Opuszczając kompleks pałacowy Sanssouci udamy się do dzielnicy rosyjskiej Alexandrówka, dojazd do Cecilienhof, oglądanie zabytków z zewnątrz .
DZIEŃ 3 – Śniadanie. Wyjazd do Kostrzyna. Zwiedzanie Twierdzy Kostrzyńskiej, gdzie więziony był największy król niemiecki Fryderyk Wielki. Wyjazd do Międzynarodowego Regionu Umocnionego. Zwiedzanie podziemi wybudowanych z polecenia Adolfa Hitlera z przewodnikiem (50zł). Torzyn-Paradyż-Klasztor, Katedra w Gorzowie.   Zakończenie wycieczki. Wyjazd z Międzyrzeckiego Regionu Umocnionego.

Więcej informacji pod nr. tel. 695726746

Kalendarz
styczeń 2022
P W Ś C P S N
« cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwum
Licznik odwiedzin
Liczniki internetowe